Očkovat či neočkovat?

Tento článek by měl být zařazen nejspíš v rubrice Deníčky. Ale vzhledem k tomu, že jde o natolik závažné téma, o kterém se poslední dobou začíná opět čím dál tím víc diskutovat, pak zařazujeme do Zdraví. Navíc právě sem pro vás chystáme spoustu článků s odborníky, lékaři i rodiči, kteří očkovat nenechali a bojovali... Už brzy zde!

Právě otázka v nadpisu mě vede k tomu, že si o půlnoci sedám k počítači a dávám se do psaní. Zrovna jsem přelouskala článek o paní, která je veganka a díky svému stylu života se rozhodla, že nenechá své dítě očkovat.
Vlastně ne, to je špatně. To samotné mě k tomu nevedlo. Bohužel jsem otevřela diskuzi a nestačila se divit nad příspěvky uživatelů. Ovšem pozor – ne že by se kdovíjak pozastavovali nad tím, proč paní nedává své dítě očkovat. Případně psali argumenty, proč by to udělal měla (když je to tedy tak důležité). Vzedmula se vlna nevole hlavně kvůli tomu, že paní je veganka a žije jaksi – říkejte tomu třeba alternativně (tak, protože tohle slovo je teď zkrátka „in“).
Vcelku mě zaráží, jak „umí“ český člověk soudit, aniž by cokoli věděl o oné paní, jejím životě, postoji a důvodech. A aniž by cokoli věděl o téhle problematice.
Jsem novinářka. Ale o očkování jsem ještě nenapsala jediný článek. Abych byla schopná cokoli napsat, poslední cca rok věnuji tomu, že se snažím přijít na kloub tomu, proč očkování odmítá čím dál tím víc lidí. A proč tomu chci přijít na kloub? Vím o dítěti, kterému se po „nevinném“ očkování rozjel autismus. Vím o dítěti, které po očkování ochrnulo na nohy. Vím o případech, které se zametají pod koberec… Začala jsem se tedy zajímat PROČ?! Nebudu sem vepisovat všechny poznatky, to bychom se tu „nehnuli“. Nicméně – pro ty z vás, kteří jste vůči těmto „alternativcům“ zaujati. A taky pro ty z vás, kterým vrtá hlavou jestli je očkování správné nebo ne – několik zajímavostí:

1/ Složení vakcíny

Znáte složení vakcíny, kterou necháte svému drobečkovi do tělíčka píchnout? Mimo jiné obsahuje látky jako je hliník, formaldehyd atd. Tedy všeobecně vzato jedy. Proč tam jsou? Jednoduše proto, že bez nich by vakcína nefungovala. Např. hliník má za úkol nabudit imunitní reakci. Což u miminka, které nemá vyvinutou imunitu (to miminka opravdu nemají) může zapůsobit skutečně fatálně. A tím nemám na mysli horečky nebo příšerný ječivý křik, ale i trvalé následky. Hliník se z těla sice za nějakou dobu vyloučí, ale cestou ven může napáchat nevratné důsledky.

2/ Šetrná hexavakcína?

Když jsem se ptala dětské lékařky, co si myslí o hexavakcíně, řekla mi, že je o ní přesvědčena jako o šetrné. Po krátké diskuzi a výměně argumentů mi řekla, že – farmaceutické firmy říkají, že šetrná je – ale reakce na ni často bývají (asi ano, když „na ni“ v Německu za poslední dva roky zemřely desítky dětí). I když ona sama ještě nezažila žádný „velký průšvih“. Na to mi řekla, že by se ani tolik nebála hexavakcíny, ale spíš vakcíny MMR. Na které jsou reakce šílené. A dokonce se začíná – už dost nahlas proslýchat – že právě tahle vakcína je za vzestupem epidemie autismu, který se v USA nabírá dost razantně na obrátkách. Já se ale bojím i té hexavakcíny. Je známo mnoho případů, kdy ji naprosto zdravé dítě „odneslo“ postižením. A víte, co mi přijde zvláštní? NIKDE se to nezaznamenává. Jsou záznamy o tom, když své dítě očkovat nedáte. Nebo když má na očkování nepřiměřenou reakci. Postižení a zničení zdraví se nikde neeviduje. I když vám lékař do očí řekne, že je to následek vakcíny, nesmí se o tom mluvit. Tohle zažila před půlrokem moje kamarádka. Její děťátko naštěstí vyvázlo relativně bez následků, protože – naštěstí – existují fígle, jak vakcínu v těle neutralizovat. Zničit, vyloučit.

3/ Protilátky

Z řad lékařů zaznívají také argumenty, že dítě není schopno vytvořit si protilátky proti šesti nemocem najednou. Nevytvoří si je často ani po 4 dávkách vakcíny, které se v případě hexavakcíny dětem píchají. Zkuste své ratolesti nechat nabrat protilátky. Možná, že – ač proočkována proti všemu možnému – nebude mít protilátky proti jediné nemoci. Není to sci-fi. Je to realita. Takových dětí je mnoho!

4/ Smrtelná kombinace

Hexa + Synflorix + Rotarix = smrt? Ptám se, nestraším. Proč na tuto kombinaci po světě děti umírají? Proč třeba Portugalsku stačilo jen jediné úmrtí a tuto kombinaci zakázali? Proč se u nás píchá dětem vesele dál? Z diskuzí jsem pochopila, že – bohudík – většina pediatrů tuhle trojkombinaci maminkám nedoporučí a raději – když už to maminka žádá – vakcinaci rozdělí. Vy byste to riskli se svým drobečkem? Když moje první dcera dostala rotavirovou infekci, vyčítala jsem si (tehdy ještě nepoučená), že jsem ji nenechala očkovat. Jistý pan vedoucí lékař z pražské nemocnice, mi strašně vyhuboval. Jestli vůbec vím, jaká rizika očkování přináší. A že očkováním se dítěti jen ničí vlastní imunita. Nechápala jsem ho. Dneska vím, že měl pravdu. (A to už nepíši o zbytečných vakcínách jako žloutenka typu B či černý kašel – který „chytne“ až 90% naočkovaných)!

5/ Farmaceutická lobby

Farmacie rovná se peníze. A pokud si myslíte, že jde o vaše zdraví, šeredně se mýlíte. Očkování proti rakovině děložního čípku? PROBOHA! Přečtěte si studie. Shánějte, čtěte, nechejte si je přeložit! Nemyslím tím studie farmaceutických firem – myslím tím ty opravdu nezávislé! Můj gynekolog mi před pěti lety říkal (a varoval mě, abych to v životě dceři nenechala píchnout), že jde o takový byznys, že brzy přijde ta samá vakcína i pro chlapce. A ejhle – pět let uteklo jako voda a vakcína je na světě. Další vakcína bude možná proti těhotenství, rakovině prsu a taky se prý pracuje na jediné supervakcíně. No to bude dobrota! Nepsal sám idnes.cz před časem, že systém očkování ovládla lobby farmaceutických firem?

6/ Testování v přímém přenosu

Před časem měla problém jistá farmaceutická firma, protože testovala vakcíny na předčasně narozených dětech. To nebylo u nás. Ale u nás maminky dostávaly peníze za to, že nechají své děti naočkovat proti meningokokovi typu B. Asi jsem staromódní, mě ale ani to normální nepřijde.

7/ Povinné či nepovinné

V žádném případně nikomu neradím, neříkám a nenabádám, aby své dítě dal či nedal očkovat. Je to věc každého z nás. Já se od odborníků (vědců, lékařů a farmaceutických pracovníků - i ze studií) dozvěděla za poslední rok pro mě natolik důležité a podstatné informace, že mi jakékoliv očkování přijde jako hazard se zdravím i životem. A to nechme stranou historii očkování, protože to by bylo na další kapitolu – třeba jménem Největší podvod?! Očkovat dítko ano, pokud někdo chce. Ale ideálně kolem dvou let věku, tehdy je to údajně nejbezpečnější. Pokud vyslovíte jasné ne, přeji hodně sil v boji s českým úředníčkem a jeho zákony. Já vakcinaci neodmítám, jen pro své děti požaduji vakcínu, po které 100% neochrnou a 100% se jim po ní nerozjede autismus. Prý ale žádná taková neexistuje, protože to riziko tam vždycky je. Dáte si takovou ruskou ruletu?

Tedy co se očkování týče, ať se každý rozhodne sám za sebe. A český stát popřemýšlí konečně o tom (když už se tak pěkně ve všem cpeme na „západ“), že bychom mohli přebrat něco z toho moderního západního. A to – dobrovolnost v očkování. Ta totiž ve většině západních zemí je (u nás máme nejvíce povinných vakcín!) a přitom nemocnost dětí tam není ani o kousek vyšší! Ovšem jestli dál chcete slepě věřit pediatrům, reklamám a zástupcům farmaceutických firem…

Monika Poledníková

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

ahoj, děkuji za článek, s

ahoj, děkuji za článek, s těmi protilátkami očkovaných to je velmi zajímavé, proč na to neudělal někdo studii

Studie...víte kolik by

Studie...víte kolik by stálo,nabrat každému dítěti 2ml krve a pak jí nechat testovat na protilátky? :D Money mouth do toho se nikdo moc nežene

aspoň co vím já, tak se na to nehledí (ikdyž by mělo) prostě se dítě očkuje dál a dál nejspíš v naději,že nakonec z něj něco vyždímou.

Takové děti by neměly být dále očkovány jelikož je to zbytečné...

Ahoj, díky za ten článek,

Ahoj,

díky za ten článek, očkování taky řeším, jestli jo nebo ne. Už jsme sice nějaká očkování podstoupili, naštěstí bez nějakých závažnějších reakcí, ale velice mě zaujala informace o tom, že s dá pak vakcína nějak vyčistit. Moje otázka zní: ,, Jak?" Můžete někdo poradit? Napsat své zkušenosti?

Moc díky. Mějte se hezky. Soňa

Soňo, ráda bych pomohla, ale

Soňo, ráda bych pomohla, ale takové návody nebudu psát veřejně na internetu (zatím!). Zvlášť ne teď, když chystáme víc podobných článků. Doporučuji zkontaktovat některého z lékařů, kteří se problematikou očkování zabývají (v Praze např. Mudr. Eleková - kontakt najdete na webu). Ti Vám jistě informace poskytnou. Nic tajného to není. Je to daleko jednodušší, než si možná myslíte :-)

Hm, černý kašel chytne 90%

Hm, černý kašel chytne 90% naočkovaných dětí? Fakt? Tak to mám štěstí, v okolí ho zatím neměl nikdo (netvrdím, že očkování 100% chrání)

A není možné, že je autismus na vzestupu, protože je to moderní diagńoza a pro rodiče je přijatelnější než diagnóza mentální retardace a nálepky nezvladatelného dítěte?

Musím říct, že článek mi nepřijde úplně objektivní.

 

AD černý kašel, chytne

AD černý kašel, chytne dospělý člověk i několikrát za život :). Jen ho prostě nepoznáte tváří se to jako obyčejná chřipka s kašlem, chrapotem....kolik jste takových měl(a)????

Neumírá se na to a  lékaři to stejně neidentifikují jako černý kašel.

To je i jedno zdůvodnění co jsem našla u provakcinačních MUDRalů  proč malým kojencům cpát do těla vakcínu proti černému kašli, že by se mohlo nakazit od dospělých Cool... Tohle Vám přijde v pořádku? Někde to tu dost drhne.

 

ad autismus  a i další "ciclizační choroby" alzhaimer,cukrovka,atdatd....se opravdu vposlední době dává spíše do souvislosti s adjuvans hliníkem ve vakcínách(to množství co se dotěch dětí dostane a není to jen tam prostě se to stupňuje navíc uložený hliník např.z mozku už z těla opravdu všechen  nedostanete,vždycky tam něco zůstane).

 

 

Ano, černý kašel opravdu

Ano, černý kašel opravdu chytne až 90% naočkovaných. To není "výcuc z prstu", ale holý fakt situace v ČR. Pokud nikoho neznáte, pak to ještě neznamená, že to tak není.

Autismus je na vzestupu a poměrně rychle a razantně diagnozy stoupají. Mám k dispozici studie, které toto dávají jednoznačně do souvislosti s vakcínami. Dokonce nejnovější nezávislou studii, která dává do souvislosti hliník a autismus. Ta bude v nejbližší době publikována i v ČR.

Článek Vám nepřijde objektivní nejspíš z jednoho ze dvou důvodů: A/ Jste člověk, který věří tomu, co lékaři (a reklamy a farmaceutické firmy...) říkají. A informace si ověříte max. na googlu nebo nikde. B/ Jste člověk, který se danou problematikou absolutně nezabývá

Bohudíky se začínají bouřit už i lékaři (kupříkladu i jistý slušně postavený pan dr. z Motolské nemocnice, který nenechal naočkovat své děti a soudí se...)

Ahoj,pěkný článek,dovolím si

Ahoj,pěkný článek,dovolím si doplnit některé věci, kteréjsem zase našla já :).

ad 1)Složení vakcín....v EUje to obchodní tajemství,není to směšné ? Jde o zdraví lidí  nikoho nezajímá co přesně v nich je ? Ano anotu nejde o zdraví lidem.

Pro zajímavost v Austrálii mají poněkud přísnější pravidla a jejich příbalový leták o obsahu látek "navíc" obsahuje u Hexy i Medium 199, antibiotika neomycin (nesmí se dávát žilně jediná vyjímka je u podání vakcínou, zajímavé, že) ..a polymyxin,polysorbate 80 a polysorbate 20....

 

Vyloučení hliníku...v době jedové 2 je zminován výzkum na dospělých jedincích ! a tam šlo o vyloučení třeba až za 10! let

 

ad2 šetrná hexa...má o dost více antigenů a "neznámých "látek než MMR...vlastně to že po MMR se "něco" spustí mohou mít i za důvod kumulativní účinky předchozích vakcín

 

ad3) to že Vám koluji v těle protilátky i tak nezaručí, že nemoci odoláte

 

jinak díky moc za článek :)

Super gingerli! Díky za

Super gingerli!

Díky za doplňující informace! Krásně napsáno :-)

Jsem maminka  dvou  dětí, a

Jsem maminka  dvou  dětí, a  o očkování  se zajímám   velmi krátkou  dobu,spíše  zbírám  informace  z  druhé  ruky. :-) Každopádně moje   děti  jsou  očkované poviným očováním  očkování  navíc   které  si  mužeme  sami  uhradit  nemaji .Důvod , nejednou  jsem  přemyšlela  že  děti nechám  očkovat  ať už  pro klištatové encefalitidě tak  proti žloutence  typu A  a další  jiným  věcem ale  na  to abych to neudělala  mě  zarazila  reakce mého  bratra který  měl  špatné  reakce na očkování  proti  zmiňované encefalitidě  a  proti chřipce   díky    těmto dvou očkováním  vážně  onemocněl  a  to mě  zarazilo a tyto  kroky  jsem  dal  neučinila proti svým  dětěm a  začaly  mě  více  zajímat  články  reportáže  o špatnosti  očkovacích látek.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Drupal Theme by InterFace